Czy blaty z granitu to dobra inwestycja?

Kategoria: Blog

blat granitowy

Urządzając kuchnię, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad materiałem, z jakiego będą wykonane nasze blaty kuchenne. Nie oszukujmy się – podczas przygotowywania przyjęć lub nawet codziennego gotowania rzadko zwracamy uwagę na blaty, które podczas tych czynności narażone są nie tylko na wilgoć, ale także uszkodzenia oraz kontakt z gorącymi przedmiotami. Z tego też powodu warto zdecydować się na pulpity wykonane z materiału, który nie tylko wspaniale się prezentuje, ale także jest trwały. Jeśli poszukują Państwo produktów spełniających obie te cechy, Państwa uwadze polecamy blaty kuchenne wykonane z kamienia. Obecnie jednym z najpopularniejszych kamieni naturalnych, jakie wykorzystywane są do wytwarzania blatów, jest granit.

Zalety granitowych blatów

Jeśli szukasz blatu, który posłuży Ci przez długie lata, ta opcja to idealny wybór! Blaty wykonane z granitu charakteryzują się niebywałą trwałością. Nawet jeśli zdarzy Ci się pokroić coś bezpośrednio na blacie, istnieje niewielka szansa, że powstaną na nim zarysowania. Jest to także materiał bardzo odporny na wysokie temperatury, dlatego bez problemu może znaleźć się na meblach w pobliżu kuchenki. Bez przeszkód możesz również postawić na nim gorący garnek lub patelnię – blat wykonany z graniu bardzo wolno się nagrzewa, dlatego styczność z rozgrzanymi powierzchniami nie pozostawi na nim śladu.

Zdarza Ci się czasem coś rozlać, a w wyniku tego na blacie pozostają brzydkie plamy i zacieki? Jeśli nie masz czasu na długotrwałe doczyszczanie blatu po takich incydentach, Twój wybór powinien paść na blat granitowy, który wyróżnia się odpornością na wilgość oraz plamy, dzięki czemu nie wchłania płynów. Pamiętajmy jednak o tym, aby jak najszybciej sprzątnąć powstałą plamę, ponieważ pozostawiona na blacie może powodować odbarwienia.

Co więcej, granit jest niesamowicie eleganckim materiałem, który doskonale prezentuje się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Nie powinno być także problemów w kwestii wyboru koloru kamienia, z jakiego zostanie wykonany nasz blat, ponieważ w dzisiejszych czasach granit dostępny jest w przeróżnych wariantach kolorystycznych.