Jak ciekawie wykorzystać kamień dekoracyjny w mieszkaniu?

Kategoria: Blog

Kamień dekoracyjny

Kamienie dekoracyjne to świetny sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji w każdym mieszkaniu. Kamień można zastosować do wykończenia ścian, podłóg, blatów, a także stworzyć z niego subtelne elementy ozdobne, takie jak np. obudowa kominka, kamienne półki na książki czy przestrzeń otaczająca lustro. Możliwości jest wiele, podobnie jak rodzajów kamieni, których możemy użyć w mieszkaniu.

Kamień dekoracyjny w Twoim mieszkaniu

Rodzajów kamieni, które mogą być zastosowane w mieszkaniu w celach dekoracyjnych, jest sporo, a każdy z nich cechuje się odmiennymi właściwościami i walorami wizualnymi. Ze względu na wielość możliwości wybór wcale nie jest łatwy, ale z całą pewnością każdy znajdzie kamień dekoracyjny idealnie dobrany do swoich preferencji i stylistyki zastosowanej w pomieszczeniu. Przykładowo, w pomieszczeniach o nowoczesnym, minimalistycznym wystroju bardzo często stosuje się elementy kamienne wyglądające jak połączenie odłamków skał. We wnętrzach klasycznych i rustykalnych doskonale sprawdzą się kamienie takie jak np. piaskowiec.

Kamienie naturalne to świetna alternatywa dla standardowych farb czy tapet. Na przykład płytki elewacyjne wewnętrzne doskonale sprawdzą się w dużych, przestronnych salonach, jadalniach, sypialniach itd. To dekoracja z kamienia, którą można zastosować na całej połaci jednej ze ścian lub tylko na wybranych fragmentach ściany. Warto jednak pamiętać, że w przypadku małych pomieszczeń takie rozwiązanie może sprawić, że przestrzeń stanie się zbyt przytłaczająca i optycznie mniejsza.

Kamień dekoracyjny może również występować w roli elementu wyznaczającego granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Okładzina ścienna może podkreślać granicę między salonem a jadalnią. W dużych pokojach dziennych można w ten sposób wydzielić strefę wypoczynkową.

Warto jednak dodać, że estetyka dekoracji kamiennych zależy nie tylko od rodzaju kamienia, ale również montażu. W tym przypadku warto nawiązać współpracę z profesjonalistami, którzy w sposób precyzyjny dokonają montażu poszczególnych elementów dekoracyjnych.