Do jakich wnętrz pasuje kamień naturalny?

Kategoria: Blog

Kamień naturalny

Kamień naturalny najczęściej wybierany jest do aranżacji domów i mieszkań ze względów dekoracyjnych. Przede wszystkim kamień doskonale wkomponowuje się w przestrzeń, świetnie pasuje do najczęściej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, szkło czy metal. Co więcej, jest niezwykle oryginalny. To materiał stworzony przez naturę, dlatego też każdy kamienny element wyróżnia się specyficzną kolorystyką i użyleniem.

Wielość dostępnych wzorów i kolorów pozwala na dobór odpowiedniego kamienia niemal do każdego wnętrza. Najczęściej wykańczane są nim salony, kuchnie, łazienki, korytarze. Większość rodzajów kamieni wykazuje doskonałą odporność na zabrudzenia, uszkodzenia i jest stosunkowo łatwa w regularnym czyszczeniu i konserwacji.

Czy mogę zastosować kamień naturalny w swoim mieszkaniu?

Teoretycznie kamień naturalny to materiał uniwersalny, ale bardzo wielu właścicieli mieszkań czy domów zastanawia się, czy ten materiał wykończeniowy rzeczywiście sprawdzi się w ich wnętrzach. Warto w tym przypadku pamiętać, że największe znaczenie ma przede wszystkim sposób, w jaki kamień naturalny zostanie wykorzystany. A rozwiązań aranżacyjnych z zastosowaniem kamieni naturalnych jest naprawdę wiele!

Kamień naturalny z powodzeniem może być zastosowany we wnętrzach urządzonych w różnym stylu, nie tylko rustykalnym czy klasycznym, ale również skandynawskim, loftowym czy minimalistycznym. Niemniej jednak warto pamiętać, że we wnętrzach, w których znajduje się duża liczba mebli, sprzętów czy innych elementów dekoracyjnych, warto zastosować tylko niewielkie fragmenty z kamienia. W innym przypadku takie wnętrze będzie powodować wrażenie nadmiaru, przesycenia. Wykończenie ścian kamieniem sprawdzi się w dużych pomieszczeniach o minimalistycznym wystroju. Co więcej, im bardziej kolor kamienia będzie kontrastował z odcieniem ścian, tym bardziej zdominuje wnętrze. Ciemne odcienie kamieni sprawdzą się wyłącznie w dużych pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym lub loftowym. Jeśli wnętrze urządzone jest w stylu skandynawskim, lepiej wybrać kolor biały lub jasnoszary. Po odcienie o ciepłej barwie powinni sięgnąć właściciele mieszkań rustykalnych i klasycznych.