Z jakimi materiałami połączyć kamień naturalny?

Kategoria: Blog

Kamień naturalny

Kamień naturalny może być stosowany na wiele różnych sposobów w naszych domach czy mieszkaniach. To ponadczasowy, uniwersalny surowiec, który może być łączony z innymi materiałami, takimi jak m.in. szkło, drewno czy stal.

Kamień naturalny z innymi materiałami

Optymalnym rozwiązaniem jest zestawienie ze sobą dwóch naturalnych surowców, czyli kamienia i drewna. Oba cechują się unikalną fakturą i rysunkiem. Bardzo ciekawie prezentują się zestawienia tworzone na zasadzie kontrastu. Przykładowo, marmur bardzo ładnie prezentuje się w zestawieniu z egzotycznymi gatunkami drewna, takimi jak np. palisander czy merbau. W praktyce jednak interesujące kompozycje można uzyskać również łącząc inne gatunki kamienia z drewnem krajowym. To oryginalne rozwiązanie aranżacyjne, które można zastosować zarówno we wnętrzach klasycznych, rustykalnych, jak i w nowoczesnych apartamentach.

Bardzo ciekawe jest połączenie kamienia naturalnego ze szkłem. Takie rozwiązanie najczęściej stosowane jest w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym i biurowym. Krystaliczne, matowe lub strukturalne szkło zwykle łączone jest z granitem lub marmurem. Zestawienie szkło–kamień pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni, wzmacnia wrażenie przestronności pomieszczeń.

Kamień i stal to kolejne zestawienie, które najczęściej znajduje zastosowanie w obiektach aranżowanych w sposób nowoczesny, minimalistyczny, industrialny. Świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, których stylizacje oparte są o geometryczne formy i uniwersalne materiały. Chłodna stal świetnie współgra z masywnym, monumentalnym kamieniem.

Uniwersalny i ponadczasowy kamień naturalny

Jak już zostało wspomniane, kamień naturalny to jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych surowców wykorzystywanych do aranżacji domów, mieszkań, powierzchni biurowych, handlowych, usługowych itd. Tak naprawdę pasuje do większości stylizacji i świetnie komponuje się z większością materiałów, pod warunkiem, że zastosowane zestawienie będzie przemyślane i kompozycyjnie spójne.