Jaki kamień naturalny do łazienki?

Kategoria: Blog

Kamień naturalny to świetny materiał do wykończenia łazienki. Jest nie tylko bardzo elegancki i uniwersalny, ale dodatkowo wyróżnia się doskonałymi właściwościami.

Łazienka to dość problematyczne pomieszczenie, m.in. ze względu na wysoki poziom wilgotności. Nie każdy kamień naturalny sprawdzi się w tym wnętrzu. Dowiedz się, jaki rodzaj kamienia zastosować w łazience.

Kamienie naturalne najlepsze do wykończenia łazienki

  • Granit to trwały i elegancki kamień naturalny, który świetnie sprawdzi się w łazience. Jest wytrzymały, a jednocześnie bardzo łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Właściwie nie wymaga nawet impregnacji. Jest odporny na oddziaływanie wody, więc bez obaw można wykonać z granitu ściany podatne na zamoczenie, zlew czy blat. Doskonale sprawdzą się również płytki granitowe położone na podgrzewanej podłodze. Plamy powstające pod wpływem codziennego użytkowania można oczyścić zwykły płyn do naczyń. A jeśli pojawią się plamy z twardej wody, można usunąć je przy pomocy spirytusu.
  • Marmur to synonim luksusu. W praktyce jednak jest to bardzo praktyczny kamień naturalny, który przez lata będzie nam świetnie służył. Pozwala na bardzo oryginalne i nowoczesne wykończenie łazienki. Każdy marmur cechuje się niepowtarzalnym wzorem i to właśnie czyni ten kamień tak wyjątkowym. Doskonale prezentuje się w połączeniu z lustrem, metalowymi elementami dekoracyjnymi czy szkłem. Trzeba jednak pamiętać, że różne gatunki marmurów mogą różnić się od siebie twardością. Co więcej, zdecydowanie lepiej wykorzystać go do wykończenia ścian niż podług. Co więcej, z uwagi na swoje właściwości wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji odpowiednimi środkami.
  • Trawertyn sprawi, że twoja łazienka będzie wyglądać ekskluzywnie, a jednocześnie bardzo przytulnie. Trawertyn najczęściej wyróżnia się ciepłymi kolorami, dzięki czemu wprowadzi ciekawy nastrój do pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że z trawertynu nie powinny być wykonywane elementy, które są narażone na silne oddziaływanie wody. Najlepiej sprawdzi się np. ściana z trawertynu.