Jaki kamień naturalny wybrać do łazienki?

Kategoria: Blog

Kamień naturalny zastosowany w łazience to przede wszystkim bardzo funkcjonalne i użyteczne rozwiązanie. Co więcej, nadaje wnętrzu wyjątkowy, elegancki i naturalny wygląd. Kamienie naturalne cechują się różnorodnością wizualną, a jednocześnie są bardzo trwałe i solidne, dzięki temu umożliwiają tworzenie różnorodnych kompozycji aranżacyjnych.

Chociaż kamień naturalny wciąż kojarzy się z wnętrzami klasycznymi, eleganckimi i luksusowymi, w praktyce praktycznie każdą łazienkę można wykończyć z jego zastosowaniem. Sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach o stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej. Co więcej, pozwoli na stworzenie wnętrza przytulnego i przyjaznego użytkownikom.

Kamień naturalny z powodzeniem nadaje się do zastosowania w łazienkach ze względu na swoje właściwości. Wiele rodzajów kamieni jest całkowicie odpornych na wilgoć czy stosowane w łazienkach środki myjące. Można je stosować zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i małych wnętrzach, np. w postaci niewielkich detali, które ozdabiają i urozmaicają wnętrze.

Jaki kamień naturalny najlepszy do łazienki?

Przede wszystkim warto pamiętać, że ze względu na długotrwały proces powstawania, każdy kamień naturalny może mieć inny rysunek, odcień, a nawet kolor. To zupełnie naturalne zjawisko, które może powstawać nawet w ramach jednego gatunku. Jest to jednak absolutna zaleta kamieni naturalnych, ponieważ dzięki tym właściwościom każdy może stworzyć własne oryginalne i niepowtarzalne wnętrze o unikalnych cechach, niespotykanych nigdzie indziej.

Do najczęściej wybieranych kamieni naturalnych w łazienkach zaliczamy m.in.:

  • Marmur. Najczęściej stosowany jest jako element dekoracyjny. Wyróżnia go nieskończona ilość wzorów i kolorów. Szczególnie dobrze prezentuje się w dużych pomieszczeniach.
  • Trawertyn. Cechuje się dostojnym wyglądem i spokojnym rysunkiem. Odcienie trawertynu obejmują barwy od jasnego beżu do brązu. Jest to kamień bardzo porowaty, dlatego jeśli chcemy użyć go w łazience, gdzie nieustannie jest kontakt z wilgocią, niezbędne będzie solidne zabezpieczenie jego powierzchni żywicą.
  • Granit. To najbardziej odporny na wilgoć i wodę kamień ze względu na swoją twardą, zwartą strukturę. Doskonale nadaje się do łazienek, a także kuchni.
  • Onyks. Niezwykle dekoracyjny. Cechuje się oryginalnym rysunkiem oraz specyficzną barwą. To kamień idealny do podświetlenia. Pozwala na tworzenie efektownych, ciekawych dekoracji we wnętrzach.