Kamienne inspiracje. Sposoby na oryginalne wykończenie ścian

Kategoria: Blog

Kamień w salonie

Kamień od wieków używany jest jako dekoracyjny materiał wykończeniowy, który może zostać położony nie tylko na podłogach, ale i na ścianach. Tego rodzaju wykończenie ścian wymaga jednak zarówno odpowiedniego doboru kamienia, jak i oryginalnego pomysłu na użycie go we wnętrzu.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe użycie kamienia przy wykańczaniu ścian, które mogą stać się inspiracją przy aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Dowiedz się, jak w oryginalny sposób użyć kamienia w salonie, przedpokoju, łazience, a nawet sypialni.

Sprawdzone sposoby na wykończenie ścian kamieniem

  • Kamienna obudowa kominka. Obudowanie kominka kamieniem to nie tylko doskonały sposób na udekorowanie wnętrza, ale również dodatkowa ochrona w przypadku pożaru. Odporny na wysokie temperatury kamień sprawdzi się w różnego rodzaju wnętrzach, a w szczególności w pomieszczeniach, w których wiele elementów wykonanych jest z drewna. Warto na obudowę kominka wybrać taki rodzaj kamienia, który będzie odporny na ewentualne zabrudzenia.
  • Kamienna ściana dzieląca przestrzeń. W bardzo wielu mieszkaniach salon jest połączony z innym pomieszczeniem, np. kuchnią, jadalnią lub przedpokojem. Za sprawą ściany wykończonej kamieniem można oddzielić od siebie przestrzenie o różnym przeznaczeniu, a jednocześnie wprowadzić do wnętrza interesujący element dekoracyjny.
  • Kamienne kafelki. Ciekawie ułożone kamienne kafelki mogą stanowić niezwykle oryginalną dekorację ścienną. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w łazience, sypialni czy nawet kuchni.
  • Połączenie drewna i kamienia. Dwa naturalne materiały – kamień i drewno – mogą stworzyć idealne połączenie zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i rustykalnych, nowoczesnych czy urządzonych w stylu skandynawskim. Dodatkowo warto zastosować oryginalne oświetlenie, podkreślające urok tych materiałów.
  • Nietypowy odcień kamiennej ściany. Kiedy myślimy o kamieniu, zwykle kojarzymy go z kolorem czarnym lub szarym. W praktyce jednak kamienie mogą mieć różnorodne odcienie, w tym niezwykle oryginalne i niejednorodne. Jeśli szukasz oryginalności, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na kamienie o różnych odcieniach brązu, czerwieni, beżu, a nawet błękitu czy zieleni.