Korzyści z zastosowania blatów kwarcytowych

Kategoria: Blog

blaty kwarcytowe

Kuchenne blaty kwarcytowe są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Kwarcyt to tworzywo wyróżniające się kolorami i unikalną strukturą. To główne powody, dla których coraz częściej stosowany jest w domach i mieszkaniach.

Blatom kwarcytowym niestraszne zarysowania. Można na nich kłaść gorące garnki, zimne lody, kroić warzywa bez użycia deski oraz wykonywać wiele innych czynności podczas przygotowywania codziennych posiłków bez obawy o uszkodzenie powierzchni. Cechują się również minimalnym stopniem chłonności, co sprawia, że można z nich swobodnie korzystać bez konieczności dodatkowej konserwacji czy impregnacji. To właśnie dzięki tym właściwościom blaty kwarcytowe stają się coraz bardziej popularne.

Dlaczego warto zastosować blaty kwarcytowe w kuchni?

Do najważniejszej zalety zastosowania blatów kwarcytowych w kuchni należy zaliczyć fakt, że bez przeszkód można kłaść na nich żywność, gdyż zapewniają maksimum bezpieczeństwa przy bezpośrednim kontakcie z produktami spożywczymi. Kwarcyt gwarantuje praktycznie nieograniczoną odporność na ścieranie i zarysowania. Jest odporny na mocny nacisk i ciężar, a brud czy inne zanieczyszczenia nie wnikają w głąb jego zwartej struktury. Dzięki temu powierzchnia jest zawsze sterylnie czysta i nie niszczy się od wewnątrz.

Dużą zaletą konglomeratu kwarcytowego jest również estetyka. Materiał na blat można dobierać zgodnie z indywidualnymi upodobaniami kolorystycznymi. Można uzyskać barwy i odcienie, których nie bylibyśmy w stanie otrzymać w przypadku blatów marmurowych czy granitowych. W ten sposób projektowane są nowoczesne kuchnie czy stylowe łazienki.

Blaty kwarcytowe w oryginalnej kolorystyce doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach o dużej powierzchni, jak i małych kuchniach czy łazienkach. Szczególnie zalecane są do domów i mieszkań, w których są małe dzieci, lubiące się wspinać, eksperymentować i wchodzić na blaty. Kwarcyt jest przecież niezwykle odporny! Czyszczenie również jest bardzo łatwe — powierzchnię wystarczy przetrzeć ściereczką zwilżoną wodą. W sklepach dostępne są również specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne dedykowane kwarcytowi.