Płytki marmurowe w mieszkaniu – czy to dobry pomysł?

Kategoria: Blog

Płytki marmurowe

Marmur już w czasach starożytnych zachwycał nie tylko swoim pięknem, ale i użytecznością. Był i nadal jest wykorzystywany na różnorodne sposoby – zarówno jako materiał na elementy dekoracyjne w salonach, jak i do wykończenia łazienek. To jeden z najbardziej uniwersalnych kamieni, stosowany zarówno do urządzenia wnętrz, jak i tworzenia dzieł sztuki. W każdym przypadku można liczyć na jego doskonałe właściwości użytkowe, jak i elegancki wygląd.

Płytki marmurowe w Twoim mieszkaniu

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że marmur jest kamieniem trwałym i to właśnie z uwagi na tę cechę architekci i projektanci używają go do realizacji swoich koncepcji. Decydując się na płytki marmurowe można mieć pewność, że przy odrobinie czasu poświęconego na pielęgnację i konserwację, będziemy cieszyć się przez długie lata idealnym stanem i wyglądem zastosowanych płytek.

Marmur bardzo często wykorzystywany jest do wykańczania podłóg. To hipoalergiczny materiał, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku domów zamieszkałych przez małe dzieci lub alergików. Struktura marmuru jest dość zwarta i gęsta, dlatego nie przechowuje on żadnych drobnych zanieczyszczeń, roztoczy, pyłków, kurzu, zarodników pleśni czy innych alergenów. Dzięki temu posadzka z płytek marmurowych jest higieniczna i całkowicie bezpieczna podczas codziennego użytkowania. Dużą zaletą jest również, że podczas letnich miesięcy i nawet dużych upałów na zewnątrz, płytki w mieszkaniu pozostają przyjemnie chłodne.

Płytki marmurowe mogą być zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu: w kuchni, łazience, korytarzu, salonie, jadalni itd. Marmur jednak nie za bardzo nadaje się do zastosowania jako blat kuchenny ze względu na dużą podatność na substancje kwaśne i chemiczne często stosowane w kuchni.

Oczywiście nie można zapominać o tym, że głównym powodem, dla którego większość osób decyduje się na marmur, są jego niewątpliwe walory estetyczne. Marmury to kamienie o specyficznym układzie żył i kolorystyce niespotykanej w żadnym innym kamieniu. Dzięki temu można wybrać płytki idealnie dopasowane do własnych upodobań oraz stylistyki zastosowanej w mieszkaniu.