Specyfika płytek trawertynowych

Kategoria: Blog

Specyfika płytek trawertynowych

Płytki z trawertynu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trawertyn jest kamieniem nieco mniej wytrzymałym niż granit, ale ze względu na swoje właściwości znajduje wiele różnych zastosowań w naszych domach i mieszkaniach. Wyróżnia się bardzo eleganckim i luksusowym wyglądem. Świetnie prezentuje się w różnorodnych pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Szczególnie polecany jest do wnętrz, w których dominują odcienie ziemi.

Zastosowanie płytek z trawertynu w mieszkaniach

Wiele osób decyduje się na kamień naturalny w domach czy mieszkaniach, ponieważ jest to materiał, który może znacznie podwyższyć wartość nieruchomości, co jest wpływa na cenę przy ewentualnej odsprzedaży domu. Jednak zwykle nie jest to jedyny argument przemawiający za wykorzystaniem kamienia w aranżacji wnętrz.

Trawertyn jest przede wszystkim bardzo trwałym i odpornym kamieniem, który przy odpowiedniej pielęgnacji przez bardzo długi czas będzie się doskonale prezentował. Jest przy tym kamieniem uniwersalnym i wszechstronnym. Może być zastosowany w łazience (np. jako wewnętrzna elewacja kamienna), kuchni czy salonie. Można spotkać też trawertynowe blaty umywalkowe, posadzki, obudowy wanny, prysznice itd. Co więcej, z trawertynu można wykonać też zewnętrzną elewację domu, taras, ścieżkę ogrodową czy obrzeża przydomowych basenów.

Trawertyn stosowany jest w aranżacjach wewnętrznych i zewnętrznych głównie ze względu na swój oryginalny wygląd. Pozwala na tworzenie bardzo stylowych, eleganckich aranżacji, a jednocześnie wprowadza do pomieszczeń naturalne ciepło, czyniąc je bardziej przytulnymi. Nie można jednak pominąć niezwykłych właściwości tego kamienia. Płytki z trawertynu to doskonały wybór nie tylko z uwagi na walory estetyczne, jak również łatwość w utrzymaniu czystości.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że coraz więcej osób wybiera kamień naturalny ze względu na jego walory ekologiczne. To materiał przyjazny nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego zdrowia.

Obecnie możemy znaleźć płytki trawertynowe w wielu odcieniach, wzorach i kształtach, dlatego też możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone.