Właściwości płytek granitowych

Kategoria: Blog

płytki granitowe

Płytki granitowe stają się coraz bardziej popularne. Stanowią alternatywę wobec powszechnie stosowanych płytek ceramicznych. Porównując do siebie te dwa rodzaje, można stwierdzić, że granit znacznie przewyższa ceramikę pod względem funkcjonalności, wytrzymałości i estetyki.

Płytki granitowe z całą pewnością wyróżniają się oryginalnym, wyjątkowym wyglądem. Doskonale nadają się do łazienki, salonu, kuchni czy przedpokoju. Sprawdzą się również na zewnątrz budynku, jako płytki tarasowe czy balkonowe.

Specyfika płytek granitowych

Płytki granitowe są przede wszystkim solidne, trwałe i odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorystyce, dlatego można dowolnie je komponować, zgodnie z potrzebami aranżacyjnymi oraz upodobaniami. Twarda struktura granitu sprawia, że są wytrzymałe i odporne na zmienną pogodę oraz cechują się niskim poziomem ścieralności. Naturalnie gładka powierzchnia płytek nie jest podatna na zniszczenia mechaniczne, tłuszcz czy oddziaływanie kwasów. Dzięki swoim naturalnym właściwościom płytki granitowe są nie tylko estetyczne, lecz bardzo funkcjonalne.

Płytki granitowe mogą być zastosowane zarówno jako posadzka, jak i materiał na schody kamienne. Z uwagi na naturalne właściwości przewodzenia ciepła, płytki mogą być kładzione w pomieszczeniach, w których występuje ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo są odporne na korozję wodną, stąd też sprawdzą się w łazienkach czy kuchniach.

Przede wszystkim jednak warto podkreślić, że płytki granitowe są niezwykle trwałe i nawet po wielu latach nie zmienią swojego wyglądu czy właściwości. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i rustykalnych, industrialnych czy nowoczesnych, dlatego, nawet jeśli dane pomieszczenie ulegnie całkowitej aranżacyjnej metamorfozie, granit będzie zawsze pasować. Dodatkowo nie wymaga zbyt wielu wysiłków przy zabiegach pielęgnacyjnych oraz konserwacyjnych.