Zalety płytek kwarcytowych w mieszkaniu

Kategoria: Blog

płytki

Płytki kwarcytowe produkowane są ze specjalnej odmiany kamienia. W domach i mieszkaniach znajdują przede wszystkim zastosowanie dekoracyjne. Hurtownie kwarcytu mają w swojej ofercie płytki w bogatej palecie kolorów, dzięki czemu można je dobrać adekwatnie do stylistyki mieszkania. Co więcej, wyróżnia się niewątpliwymi walorami estetycznymi ze względu na niepowtarzalną fakturę i szklistą powierzchnię. Dzięki płytkom kwarcytowym można ciekawie urozmaicić aranżację w mieszkaniu, dodać mu jasności i badać blasku.

Właściwości użytkowe płytek kwarcytowych

Płytki kwarcytowe wyróżniają się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, są twarde, mało nasiąkliwe i odporne na plamy i zabrudzenia. Wyróżniają się długą żywotnością, więc zastosowane w mieszkaniu przez bardzo długi czas będą zachwycać swoją unikalną strukturą i właściwościami dekoracyjnymi. Można ich użyć do ozdobienia salonu, gdzie prezentują się najlepiej, ale sprawdzą się też w innych pomieszczeniach, np. w sypialni.

Jak już zostało wspomniane, płytki kwarcytowe cechują się małą nasiąkliwością, w związku z czym wilgoć, a nawet woda, nie powinna im zaszkodzić. Z tego też powodu kwarcyt może być zastosowany również w łazienkach. Płytki kwarcytowe niekiedy można spotkać nawet w gabinetach SPA, gdzie tworzą wyjątkowy nastrój.

Płytki kwarcytowe mogą być zastosowane również jako obudowa kominka, a nawet do udekorowania ogrodzeń.

W praktyce płytki kwarcytowe mogą być użyte nie tylko do wykończenia pomieszczeń w domach i mieszkaniach, ale również na zewnątrz. To wszystko sprawia, że są niezwykle uniwersalne i wszechstronne. Kwarcyt nawet po solidnej obróbce zachowuje swoją naturalność i oryginalny urok. Może być zastosowany do stylizacji nowoczesnych, rustykalnych, klasycznych i eklektycznych. Można je łączyć z innymi materiałami występującymi powszechnie w mieszkaniach, np. z drewnem, szkłem, tkaninami. Jeśli zatem chcesz zastosować kamień naturalny w mieszkaniu, warto postawić na kwarcyt.