Zastosowanie marmuru w mieszkaniu

Kategoria: Blog

O zastosowaniu kamienia naturalnego w domu lub mieszkaniu warto zdecydować już na etapie wstępnego wykańczania wnętrz. Co więcej, warto decyzję tą bardzo dobrze przemyśleć, ponieważ kamień naturalny to inwestycja na lata. Warto więc zastanowić się, w jakiej formie i do jakich celów najlepiej jest zastosować kamień naturalny w mieszkaniu.

Marmur – jeden z najczęściej wybieranych kamieni

Z całą pewnością kamieniem naturalnym, który cieszy się największym zainteresowaniem w aranżacji wnętrz, jest marmur. Jest to materiałach funkcjonalny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny wizualnie. Może być zastosowany w różnych wnętrzach.

Marmur cieszy się wieloma zaletami, stąd też jego niesłabnąca popularność. Przede wszystkim jest to kamień uniwersalny. Za sprawą różnorodności występujących faktur i kolorów może być użyty w praktycznie każdym mieszkaniu – zarówno nowoczesnym, jak i stylizowanym. Co więcej, doskonale współgra z innymi materiałami, takimi jak np. szkło, drewno lub tkaniny.

W jaki sposób zastosować marmur w mieszkaniu?

  • Marmur może być zastosowany w łazience. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest marmur na ścianach lub podłogach łazienkowych. Warto jednak pamiętać, że kamień ten może być w łazience szczególnie narażony na zaplamienia, a także kontakt z detergentami, z którymi nie za dobrze sobie radzi. Z tego też konieczne jest zastosowanie odpowiedniej impregnacji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie również płytki marmurowe.
  • Blaty z marmur to gwarancja solidności i trwałości. Mogą być wykonane w kuchni lub łazience. Bardzo ważne jest jednak, aby odpowiednio dbać i konserwować kamienne blaty.
  • Bardzo ciekawie marmur prezentuje się w formie parapetów. Mogą to być zarówno parapety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W przypadku zewnętrznych parapetów należy wybierać rodzaje marmuru, które wykazują największą odporność na wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne, niskie temperatury i promienie słoneczne.
  • Schody wykonane z marmuru od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są trwałe, solidne i długowieczne. Przy odpowiednich zabiegach konserwacyjnych będą służyć przez wiele lat w nienagannym stanie.