Blog

Cover Image

Carrara, czyli marmur zawsze modny i stylowy

Marmur Carrara to szlachetna odmiana białego marmuru plamiście popielatego, na którym możemy zaobserwować harmonijnie rozłożone żyłki. Marmur ten jest nie tylko trwały, ale też niezwykle dekoracyjny. Jego nazwa pochodzi od miejscowości Carrara, w której okolicy znajdują się jedne z największych złóż tego kamienia. W Polsce można często spotkać jego spolszczoną nazwę, czyli marmur karraryjski.

Ponadczasowa elegancja

Marmur był od zawsze podziwiany za swoje piękno. To właśnie z marmuru Carrara Michał Anioł wykonał słynną „Pietę”. Wnętrza wykończone marmurem zawsze wyglądają elegancko, a wręcz ekskluzywnie. Charakterystyczny biały marmur w łazienkach i holach możemy spotkać w najlepszych hotelach świata i reprezentacyjnych gabinetach w urzędach i firmach. Kamień naturalny, bez względu na panujące mody, zawsze jest mile widziany. Świetnie komponuje się on z większością dodatków, a biały kolor marmuru Carrara sprawia dodatkowo, że nietrudno dobrać do niego inne kolory aranżacji wnętrza.

2020 rokiem kamieni naturalnych

O marmurze Carrara znów zrobiło się głośno w tym roku. Nic w tym dziwnego – bieżące trendy urządzania wnętrz skupiają się na Matce Naturze. Wykończenia z kamienia naturalnego stały się prawdziwym hitem, zarówno w kuchniach, łazienkach, jak i pokojach gościnnych. W zestawieniu z ciemną zielenią lub kolorami ziemi są obecnie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Jak już wcześniej wspominaliśmy, marmur Carrara komponuje się świetnie z większością kolorów i wzorów. Bardzo modnym połączeniem jest też złagodzenie „surowości” marmuru w pokoju gościnnym przy pomocy ozdobnych, miękkich poduch, czy dużej ilości koców. Wiele osób wprowadziło biały marmur do swoich mieszkań urządzonych w stylu industrialnym. Okazało się bowiem, że marmur równie dobrze radzi sobie w zestawieniu z czerwoną cegłą. Osoby, które chcą nadać swojemu domowi elegancji i szyku, powinny przemyśleć połączenie marmuru Carrara z czernią i złotymi dodatkami. Taka kompozycja wygląda niezwykle gustownie, a złote dodatki przełamują wysmakowaną elegancję odrobiną ciepła. Zaletą marmuru jest to, że jako materiał naturalny nigdy nie wyjdzie z mody. Zawsze będzie wzbudzał zachwyt i pięknie komponował się z co i rusz zmieniającymi się trendami.

Wróć do bloga