Blog

Cover Image

Jak dobrać wymiary płytek kamiennych?

Wybór materiałów wykończeniowych sprawia spore problemy. Jednym z nich jest dopasowanie wymiarów płytek do metrażu wnętrza. Z pozoru nie ma on większego znaczenia, jednak nie jest to prawdą. O tym, jak dobrane wymiary płytek wpłyną na estetykę przestrzeni, nie musimy przekonać się dopiero po ich ułożeniu. Wyjaśniamy, czym trzeba kierować się podczas wyboru wymiarów płytek kamiennych.

 

Dlaczego warto zdecydować się na płytki kamienne?

Trwałe, dekoracyjne, łatwe w montażu oraz unikalne pod względem wzornictwa - takie są kamienne płytki. Ich popularność stale się zwiększa, dlatego chcemy wyjaśnić, jakie zalety związane są z wyborem płytek wykonanych z naturalnego kamienia. Materiał ten jest nie tylko funkcjonalny, ale także unikalny pod względem wyglądu. Nie ma dwóch identycznie wyglądających płytek kamiennych, co sprawia, że nasza przestrzeń nabiera wyjątkowego charakteru. Kamień naturalny ma wiele zalet. W zależności od tego, jakie pomieszczenie chcemy nim wykończyć, znajdziemy materiał idealnie nadający się w tym celu. Zdecydowana większość kamieni naturalnych może być stosowana we wnętrzach i na zewnątrz, co sprawia, że bez problemu utrzymamy spójność aranżacji otoczeniaKamień naturalny jest odporny na działanie różnych czynników niszczących i uszkodzenia mechaniczne, stosunkowo łatwy w pielęgnacji oraz wyjątkowo piękny. To nie jedyne zalety tego materiału wykończeniowego, bo odpowiednio dobrany do zastosowania przetrwa wiele dziesięcioleci i nie powinien sprawiać większych problemów. Płytki z naturalnego kamienia to pod względem wyglądu unikalne dzieła sztuki, które pozwalają uświetnić każde wnętrze, podkreślając nasz indywidualny styl.

 

Wymiary płytek kamiennych - jak dobrać właściwe?

Płytki kamienne dostępne są w różnych wymiarach. Mamy do dyspozycji m.in. niewielkie płytki, które chętnie wybierane są jako okładzina ścian oraz dość spore płytki typowo podłogowe. Nie oznacza to jednak, że duże płytki nie sprawdzą się jako okładzina ściany - wiele zależy od wielkości pomieszczenia oraz ogólnego zamysłu projektanta wnętrz, a także nośności podłoża. Warto wiedzieć, że w niewielkich wnętrzach nie powinno stosować się dużych płytek, bo mogą one optycznie pomniejszyć dostępną przestrzeń. Do małych wnętrz nadają się płytki o niewielkich rozmiarach, które dodają pomieszczeniu nieco przestronności. Jeżeli chcemy zastosować duże płytki kamienne np. w niewielkiej łazience, możemy to robić, ale najlepiej zdecydować się na podkreślenie nimi jedynie fragmentu ściany np. za wanną lub prysznicem. W dużych, przestronnych wnętrzach nie musimy specjalnie uważać na dobór wielkości płytek. Możemy także dość swobodnie łączyć płytki o różnych rozmiarach, zyskując bardzo ciekawą i nietypową aranżację. Oferujemy kamień naturalny w różnej postaci, który znajduje zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Gwarantujemy bogaty wybór rodzajów kamienia oraz jego najwyższą jakość.

Wróć do bloga