Blog

Cover Image

Kamień na schody wewnętrzne

Zastanawiając się nad wyborem materiałów wykończeniowych, coraz częściej decydujemy się na naturalny kamień. Pozwala on nadać przestrzeni mieszkalnej unikalny wygląd oraz cechuje się wyjątkową funkcjonalnością. Walory dekoracyjne, wytrzymałość i łatwość pielęgnacji kamienia sprawiają, że doskonale sprawdza się on nie tylko na ścianach, ale także na podłogach i schodach. Wyjaśniamy, jaki kamień naturalny wybrać na schody wewnętrzne.

 

Jaki kamień naturalny nadaje się na schody wewnętrzne?

 

Wybór kamienia naturalnego na schody wewnętrzne jest dość prosty, bo nie musimy ograniczać się jedynie do materiałów, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, co jest konieczne, gdy decydujemy się na wykonanie kamiennych schodów zewnętrznych. We wnętrzu domów panują przyjazne materiałom wykończeniowym warunki termiczne oraz wilgotnościowe, więc okładzina schodów nie jest narażona na szybkie zniszczenie. To jedna z największych zalet kamienia naturalnego, który świetnie prezentuje się we wnętrzach zaaranżowanych w różnych stylach. Biorąc pod uwagę funkcjonalność oraz łatwość utrzymania w czystości kamiennych schodów, możemy zdecydować się na wykonanie ich z niemal każdego kamienia, który dostępny jest na rynku. Nawet dość śliskie kamienie naturalne mogą zostać wykorzystane jako okładzina schodów wewnętrznych, bo wystarczy poddać je odpowiedniej obróbce, aby zapewniały pełne bezpieczeństwo podczas poruszania się po domu. Oferujemy kamień naturalny na schody wewnętrzne i zewnętrzne oraz stosowany w celu wykończenia innych powierzchni w domu i w ogrodzie. Zapewniamy najwyższą jakość oferowanego materiału oraz bogaty wybór produktów w konkurencyjnych cenach.

 

Jakie kamienie najczęściej wybierane są na schody wewnętrzne?

 

Wybór kamienia na schody wewnętrzne uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki efekt dekoracyjny chcemy odciągnąć. Najczęściej w celu wykonania schodów wewnątrz budynku stosuje się marmur. Kamień ten nie tylko doskonale prezentuje się na schodach i podłogach, ale także dodaje wnętrzu elegancji. Marmurowe schody są łatwe w czyszczeniu oraz pielęgnacji, odporne na uszkodzenia i doskonale prezentują się w różnych wnętrzach. Kolejnym kamieniem, który stosowany jest w celu wykończenia schodów wewnątrz budynków, jest granit. Zdecydowanie rzadziej jako okładzinę schodów stosuje się trawertyn i piaskowiec, choć materiały te zaczynają cieszyć się rosnącą popularnością ze względu na swoje walory dekoracyjne.

Wróć do bloga