Blog

Cover Image

Kamień naturalny jako materiał wykończeniowy

Kamień naturalny jest stosowanym od wielu wieków materiałem budowlanym i wykończeniowym. Jego piękno oraz wyjątkowe właściwości sprawiają, że nadal chętnie decydujemy się na kamienne aranżacje w naszych domach oraz mieszkaniach, łącząc tradycję z nowoczesnością i nietypowo mieszając style. Wyjaśniamy, w jaki sposób wykorzystać kamień naturalny jako materiał wykończeniowy we wnętrzach oraz na zewnątrz domu.

Jakie zastosowanie znajduje kamień naturalny we wnętrzach?

Odpowiednio dobrany do zastosowania kamień naturalny jest inwestycję w piękny i elegancki wygląd naszej prywatnej przestrzeni. W zależności od rodzaju może być on stosowany m.in. jako materiał wykończeniowy podłóg. W tym celu stosuje się przede wszystkim odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne rodzaje kamienia np. granit, łupek, trawertyn, kwarcyt i marmur. Kamienne płytki doskonale sprawdzają się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach m.in. w salonie, w przedpokoju i w kuchni. Dzięki unikalnym właściwościom kamienia jest on odporny na działanie wilgoci oraz zaplamienie, a właściwie pielęgnowany gwarantuje wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. Elegancki wygląd, różnorodność kolorystyczna i trwałość kamienia naturalnego sprawiają, że znajduje on także zastosowanie jako materiał wykończeniowy w przypadku ścian, schodów parapetów, blatów i wysp kuchennych, a także kominkowych gzymsów.

Jakie zastosowanie znajduje kamień naturalny na zewnątrz budynków?

Kamień naturalny jest także chętnie stosowanym materiałem wykończeniowym na zewnątrz budynków. Stosowany jest w celu nadania niepowtarzalnego wyglądu elewacji budynków, balkonom, tarasom, schodom i elementom ogrodowej architektury. Kamień naturalny w ogrodzie możemy także wykorzystać jako materiał na ścieżki, obramowania klombów, podbudówki altan czy wolnostojące kominki i kuchnie zewnętrzne. Wybierając kamień naturalny, który odporny jest na niszczące działanie czynników atmosferycznych np. granit, łupek lub kwarcyt, zyskujemy nie tylko ponadczasową i piękną dekorację, ale także możemy na wiele lat zapomnieć o konieczności przeprowadzania remontów.

Wróć do bloga