Blog

Cover Image

Najczęściej zadawane pytania dotyczące blatów kamiennych

Blaty kamienne to doskonały produkt do kuchni, jak i łazienki. Tworzywo jest niezwykle wytrzymałe, a co najważniejsze odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także ciepło. To sprawia, że komponent można użytkować przez dłuższy czas. Odpowiednia konserwacja, impregnacja, a ponadto zabezpieczenie sprawią, że produkt będzie łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Dlaczego warto zdecydować się na kamienny blat?

Kamień, z którego wytwarzane są takie blaty, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nie jest podatny na ciepło. Ponadto, struktura sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach o dużej wilgotności, na przykład w kuchni lub łazience. Każdy blat kamienny jest odpowiednio zaimpregnowany. To sprawia, że tworzy się warstwa ochronna, która wnika w mikroszczeliny kamienia. Wyrób jest także nieprzyjemny dla bakterii. Dzięki temu nie dochodzi do nadmiernego namnażania się drobnoustrojów. Nie ma zatem potrzeby stosowania silnych preparatów czyszczących.

W jaki sposób należy czyścić kamienny blat?

Częstym pytaniem dotyczącym blatów kamiennych jest sposób czyszczenia. Do codziennej pielęgnacji wystarczającym produktem będzie woda. Po każdym zastosowaniu trzeba przetrzeć nasączoną ściereczką, a następnie przetrzeć na sucho. Nie wolno używać żadnych drucików, które mogą porysować powierzchnię. Gdy dojdzie do trudnych zabrudzeń, można skorzystać z usług profesjonalnej firmy czyszczącej takie powierzchnie. Istotne jest to, żeby co 5 lub 7 lat odnawiać impregnację kamiennego blatu. Czynności można dokonać samodzielnie lub wykorzystać pomoc specjalistycznego przedsiębiorstwa.

 

Wróć do bloga