Blaty granitowe

Blaty granitowe, zwłaszcza te w wersji polerowanej, doskonale sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Gładkie powierzchnie charakteryzują się bowiem niską nasiąkliwością, co ma ogromne znaczenie w pomieszczeniach nieustannie narażonych na wilgoć. Ponadto wyróżnia je także odporność na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne. Blaty granitowe są również wytrzymałe na działanie skrajnych temperatur – bez problemu można na nich postawić np. gorący garnek. Wykonane są z materiału niepalnego i nadającego się do wielokrotnej renowacji.

Blat granitowy, w którym wycinane są duże otwory, powinien być wykonany z kamienia o grubości 3 cm. Blaty jednolite, znajdujące zastosowanie np. jako pyta grzejna lub wykończenie zlewu mogą mieć grubość 2 cm. Dokładne parametry ustalane są z Klientem indywidualnie w ramach realizacji danego zamówienia. Oferujemy blaty w różnych odcieniach: czerni, szarości i bieli, a także z brązowymi lub różowymi przerostami. Naszymi odbiorcami są zarówno osoby prywatne, jak i firmy z Warszawy, Krakowa i innych okolicznych miejscowości.

Konserwacja blatów granitowych

Prawidłowa konserwacja blatów granitowych wpływa na ich wytrzymałość. Przykładowo blaty chropowate w przeciwieństwie do polerowanych powinny zostać dodatkowo zaimpregnowane środkami chemicznymi na bazie silikonu lub alkoholu. Ma to na celu zamknięcie otwartych porów i przerostów, dzięki któremu zapobiegniemy wniknięciu w powierzchnię cieczy i zabrudzeń. Każdy rodzaj blatów granitowych powinien być natomiast na co dzień oczyszczany przy pomocy zwilżonej ściereczki. W razie konieczności należy użyć łagodnego detergentu np. do mycia glazury czy ceramiki lub specjalnych środków do kamienia.