Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny daje nieograniczone możliwości aranżacyjne zarówno wnętrz, jak i elewacji zewnętrznych. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, z ciekawymi żylastymi przebarwieniami, o fakturze gładkiej lub chropowatej. Naturalne kamienie ozdobne bez problemu łączą się z innymi materiałami takimi jak drewno czy szkło, a niekiedy także świetnie je imitują. W zależności od obróbki ich powierzchnia może mieć lustrzany połysk lub być antykowana, a płytki mogą być cięte bądź łupane. Różnorodność motywów i kształtów sprawia, że wśród kamieni dekoracyjnych znajdą Państwo serie o fakturze pasującej zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.

Zastosowanie a właściwości kamieni dekoracyjnych

Wśród właściwości kamieni dekoracyjnych powinien znaleźć się nie tylko piękny wygląd, ale i dobre parametry fizyczne. Skały różnią się od siebie przede wszystkim pod kątem porowatości – im jest ona większa, tym skała bardziej absorbuje wodę. Przykładowo marmur doskonale sprawdzi się jako kamień w salonie , jednak w łazience czy kuchni już niekoniecznie. Pomieszczenia te są bowiem nieustannie narażone na wilgoć. Alternatywą w tym przypadku mogą być np. kwarcyty. Jeżeli natomiast szukają Państwo płytek na podjazdy bądź taras to z całą odpowiedzialnością możemy Państwu polecić granit lub łupek, kamienie niezwykle trwałe i mrozoodporne.

Zainteresowała Państwa nasza oferta? Zapraszamy do kontaktu. Sprawnie zrealizujemy Państwa zamówienie i z chęcią doradzimy przy wyborze odpowiedniego kamienia dekoracyjnego.