Płytki marmurowe

Płytki marmurowe z racji na wysokie walory estetyczne znajdują zastosowanie m.in. jako dekoracyjne okładziny naścienne oraz materiał wykończeniowy sufitów i parapetów wewnętrznych. W wersji polerowanej są niezwykle łatwe w czyszczeniu, a ich nasiąkliwość po impregnacji lub żywicowaniu jest równa praktycznie zeru. Ponadto wygładzona powierzchnia zapobiega nagromadzaniu się brudu. Dzięki tym właściwościom marmurowe płyty doskonale sprawdzają się w miejscach o wysokich wymogach sanitarnych. Sprawdzają się w ośrodkach medycznych, dentystycznych, laboratoryjnych. Ponadto można je łączyć z innymi materiałami, w tym z drewnem, szkłem i metalem.
W ofercie HB Polska płytki marmurowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej od białych po ciemnobrązowe, poprzerastane zdobnymi żyłkami. Nasze wyroby ozdobiły już niezliczoną ilość nie tylko prywatnych budynków, ale i publicznych obiektów m.in. w Krakowie i Warszawie. Współpracujemy z Klientami z całego kraju.

Jak dbać o marmurowe powierzchnie?

Marmurowe powierzchnie powinny być czyszczone ciepłą wodą i docierane do sucha delikatną szmatką. Ponadto należy pamiętać, że detergenty do ich pielęgnacji i konserwacji muszą mieć neutralne pH. Zabronione są wszelkie substancje zawierające w składzie kwasy lub zasady, ponieważ mogą one zmatowić powierzchnię. Płytki marmurowe dobrze reagują np. na bezbarwny wosk, ponieważ nie zmienia on ich naturalnego odcienia, a wręcz przeciwnie – podkreśla ich naturalne walory. Niszczą się natomiast na skutek kontaktu z produktami spożywczymi takimi jak soki, ketchup, musztarda, ocet czy alkohol oraz kosmetykami, w tym m.in. z piankami do golenia, zmywaczami do paznokci, perfumami, pastą do zębów, szamponami czy mydłami z EDTA. Płytki marmurowe muszą być też przyklejane na specjalne kleje do kamienia naturalnego.