Okładziny z piaskowca

Okładziny z piaskowca dostępne są w naszej ofercie w formie gładkich polerowanych powstałych w procesie szlifowania. W sprzedaży mamy także wyroby płomieniowane, czyli matowe i chropowate płyty. Okładziny z piaskowca dostępne są w białym kolorze oraz odcieniach żółci, beżu i brązu. W zależności od serii mogą być wzbogacone także o zielone, czerwone, brunatne i czarne wybarwienia. Wszystkie wymagają impregnacji w celu utrzymania pięknego wyglądu powierzchni i zabezpieczenia jej przed zarysowaniami, uszkodzeniami, wżeraniem się brudu czy nagromadzaniem bakterii i pleśni.

Oferujemy Państwu okładziny nadające się do układania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynku. Wyroby te znajdują zastosowanie m.in. jako materiał elewacyjny i płytki tarasowe. Mogą służyć także jako element dekoracyjny na ścianie lub kominku. Ponadto coraz bardziej popularne stają się także posadzki i ogrodzenia z piaskowca.

Boniówka, łupanka i inne okładziny

Piaskowiec może występować pod postacią tzw. boniówki, czyli płytek elewacyjnych z charakterystycznym łupanym frontem, dającym po ułożeniu efekt chropowatej i nieregularnej ściany. Krawędzie boniówki są równo przycięte, co zdecydowanie ułatwia układanie kamienia. Łupanka natomiast to płytki cięte jedynie po długości. Wyróżniają się częściowo nieregularnym kształtem. Ich ułożenie wymaga większego doświadczenia. Piaskowiec występuje także w postaci kamienia całkowicie łupanego pozwalającego na uzyskanie ściany przypominającej wręcz do złudzenia naturalną skałę oraz w formie standardowych płytek o regularnym kształcie.