Blog

Cover Image

Kamień naturalny do aranżacji wnętrz. Koszty inwestycji

W ostatnich czasach kamień naturalny zyskuje sobie popularność jako unikalny materiał do wykańczania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Chociaż jego cena nie należy do najniższych, to jednak walory wizualne oraz wysoka jakość rekompensują początkowy wydatek.

Od czego zależy koszt kamieni naturalnych?

Kamień naturalny nie należy do najtańszych materiałów wykończeniowych. Trzeba się liczyć, że jego ceny będą znacznie wyższe niż standardowych produktów dostępnych w większości sklepów budowlanych. Od razu należy jednak zaznaczyć, że wyższe ceny są równoznaczne z doskonałą jakością oraz unikalnością naturalnych wyrobów kamiennych.

Oczywiście również w ofercie kamieni naturalnych można spotkać się ze sporą rozpiętością cen. Na ostateczny koszt wpływa m.in. rodzaj kamienia, stopień jego wykończenia oraz forma, w jakiej występuje. Koszt metra kwadratowego uzależniony jest również od tego, jaką jakością oraz walorami dekoracyjnymi wyróżnia się materiał. Wiele zależy również od producenta, u którego zamierzamy dokonać zakupu. Trzeba jednak pamiętać, że wybór kamienia do wykończenia domu to inwestycja na długie lata, dlatego lepiej wybrać produkty wysokiej jakości i pochodzące ze sprawdzonego źródła.

Co jeszcze trzeba uwzględnić w kosztach?

Oprócz kosztów zakupu kamienia naturalnego trzeba również zwrócić uwagę na cenę jego montażu. I w tym przypadku również istnieje spora rozpiętość w ofertach fachowców. Oczywiście w przypadku tego rodzaju inwestycji montaż warto zlecić profesjonalistom, co do których mamy pewność, że wykonają powierzone im zadanie na najwyższym poziomie. Dodatkowo trzeba też uwzględnić koszt wszystkich materiałów niezbędnych do wykonania kompleksowego montażu, w tym m.in. klejów czy impregnatów.

Kamień naturalny - inwestycja na lata

Ceny kamieni naturalnych do wykończenia wnętrz nie należą do najniższych, jednak trzeba pamiętać, że w tym przypadku inwestujemy w produkt, który zapewnia nam wysoką jakość, wyjątkową trwałość i niepowtarzalny efekt wizualny. Jest to również najlepszy sposób, aby znacząco podnieść wartość obiektu, który wykańczamy, np. domu. Jednocześnie regularnie impregnowany i odpowiednio pielęgnowany kamień będzie nam służył przez bardzo długi czas w nienagannym stanie.

Wróć do bloga