hb polska

Kompozyty kwarcowe

Kompozyty kwarcowe, zwane także kwarcogranitami lub konglomeratami kwarcowymi, jak sama nazwa wskazuje, są produkowane na bazie kwarcytów naturalnych z dodatkiem żywic, pigmentów i granulatu szklanego. Materiał ten powstaje w procesie wieloetapowej obróbki, dzięki czemu jest jednym z materiałów najbardziej odpornych na zarysowania i inne uszkodzenia. Konglomerat kwarcowy wyróżnia się także idealnie gładką powierzchnią, która nie absorbuje żadnych cieczy oraz odpornością na trwałe zaplamienia. W przeciwieństwie do kamienia naturalnego charakteryzuje się powtarzalną kolorystyką.

Oferujemy kompozyty o następujących parametrach:
• 320 x 160 cm i grubości 1 ,2 cm,
• 320 x 160 cm i grubości 2 cm,
• 320 x 160 cm i grubości 3 cm.

Z kompozytów kwarcowych można wytwarzać blaty kuchenne i łazienkowe. Materiał ten nadaje się także do wykładania schodów, ścian, parapetów oraz posadzek.

Produkcja kompozytów

Produkcja kompozytów wymaga zastosowania odpowiedniej technologii. Jej pierwszym etapem jest bowiem obróbka zmielonych i przesianych cząstek kwarcu w specjalnych mieszalnikach. W trakcie ich mieszania do maszyn dodawana jest stopniowo żywica i pozostałe składniki. Gotowa masa zostaje następnie wyłożona na przenośnik taśmowy i pocięta na mniejsze płyty. Kolejnym etapem jest ich prasowanie pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. W efekcie tego procesu dochodzi do zagęszczenia się wszystkich składników i uzyskania produktu obojętnego chemicznie. Na koniec płyty kwarcogranitowe są docinane na wymiar i polerowane.