hb polska

Kamień naturalny jest zbiorczą nazwą tysięcy różnych rodzajów kamienia wydobywanych na całym świecie.

Kamienie naturalne: marmury, granity, kwarcyty, wapienie Bluestone

Na świecie występują tysiące rodzajów kamienia naturalnego o różnym wyglądzie i właściwościach zależnych od tego, skąd dany kamień pochodzi i jaka jest jego geneza.

Z racji tego, że każde miejsce na Ziemi jest wyjątkowe ze względu na swoją geologię, nie ma dwóch takich samych kamieni naturalnych. Zatem nawet jeśli mamy dwa kamienie naturalne z tego samego typu, na pewno będą sie one różnić od siebie.

Dla celów handlowych wyróżniamy kilka rodzajów kamieni naturalnych: granitymarmury, wapienie, bazalty i łupki. Natomiast klasyfikacja naukowa dzieli kamienie na: skały magmowe (utworzone przez chłodzenie ciekłej magmy), kamienie osadowe (utworzone przez ściskanie luźnych fragmentów istniejącego kamienia lub depozycji cząstek wapiennych w wodzie) i skały metamorficzne (powstałe w wyniku przekształcenia istniejących skał magmowych lub osadowych pod wpływem wysokiej temperatury i/lub ciśnienia.

Pietra Dei Medici – trawertyn pochodzący z Włoch

Trawertyn o beżowym kolorze tła – posiada w powierzchni naturalne wzory, które nadają mu niezwykle ciekawy i niepowtarzalny charakter. Doskonale nadaje się do wykorzystania wewnętrznego jak i zewnętrznego – idealny do wykorzystania na elewacje, schody czy podłogi. Piękno tekstury Pietra Dei Medici powoduje, że powierzchnie, na których się znajduje robią ogromne wrażenie estetyczne.

Pierre De Varennes – wapień pochodzący z Belgii

Wyrazisty kamień o beżowo-szarym zabarwieniu oraz chropowatej fakturze powierzchni co idealnie wzmacnia efekt pełnej naturalności kamienia. Doskonały do wykorzystania na wszystkich płaszczyznach, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jego niepowtarzalny i niebanalny charakter zachwyci zarówno wymagającego konesera kamieni naturalnych jak również zrobi wielkie wrażenie na wszystkich tych, którzy cenią piękno prostych i naturalnych przestrzeni.

Chambolle – wapień pochodzący z Portugalii

Piękny kamień w jasnych, beżowych barwach – dostępny w różnych wykończeniach powierzchni tj. poler, szczotka czy aksamitny mat Poco Veccio. Wykończenie Poco Veccio jest autorskim projektem firmy Hullebusch, która na belgijskim rynku kamieniarskim kształtuje nowatorskie rozwiązania jak również wyznacza trendy w branży kamienia naturalnego. Kamień Chambolle bardzo dobrze sprawuje się w każdych warunkach, a szczególnie polecany jest do wykorzystania przy budowie tarasów, posadzek czy schodów. Różnorodność dostępnych form sprawia, że jest to kamień o szerokich możliwościach, dzięki czemu zdobył duże uznanie wśród projektantów i architektów w Belgii oraz Francji.

Oak Grey – marmur pochodzący z Wietnamu

Oak Grey to kamień o szlachetnym beżowym kolorze zainspirowanym przez naturę, jego niebanalna kolorystyka oraz możliwości form wykończenia powierzchni, przypominających fakturę starego drewna, nadają wnętrzu charakteru. Kamień ten doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni. Przeznaczony jest głównie dla osób wymagających, które cenią sobie wysoką estetykę wnętrza zachowując przy tym maksymalny minimalizm oraz wyrazistość danego kamienia – Oak Grey zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane gusta.

Crema De Sintra – wapień pochodzący z Portugalii

Kremowy kolor tła oraz drobne wyraziste wzory to jedne z licznych atutów wapienia Crema De Sintra. Kamień ten doskonale nadaje się do wykorzystania wewnętrznego. Podobnie jak w przypadku trawertynu Pietra de Medici, piękno jego tekstury sprawia, że wykonane powierzchnie stają się wyjątkowe i niepowtarzalne. Wykorzystanie kamienia Crema De Sintra gwarantuje, że wszelkie wnętrza nim wykończone zawsze zrobią ogromne wrażenie estetyczne.

Carrara – marmur pochodzący m.in. z Włoch

Stylowy i zawsze modny marmur o śnieżnobiałym kolorze tła oraz z rozmaitymi przeżyleniami w różnych odcieniach szarości. Kamień idealnie nadaje się do wykorzystania wewnętrznego – doskonale sprawdza się m.in. na posadzkach, schodach i innych bardziej niestandardowych powierzchniach takich jak np. stoły czy elementy wyposażenia wnętrz. Klasyczne zestawienie kolorystyczne gwarantuje ponadczasowy styl i czystą elegancję.