hb polska

QuartzKraft – producent płyt z kwarcogranitu

QuartzKraft to producent płyt z kwarcogranitu dostępnych w wersji polerowanej i Velvet. Zakład firmy znajduje się w Indiach, jednak jego wyroby znane są już na całym świecie. W naszej ofercie znajdą Państwo płyty QuartzKraft o rozmiarze 320×160 cm i grubości 2 cm lub 3 cm. Dostępne są m.in. w różnych odcieniach bieli i grafitu. Państwa uwadze polecamy też modele Calacatta i Statuario, które wyglądem nie odbiegają od naturalnych kwarcytów. Wyroby z kwarcytu są dwa razy mocniejsze niż granit, a ponadto cechuje je odporność na zarysowania i plamy. Pasują do wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Stanowią materiał idealny do produkcji blatów do mebli i stołów oraz układania schodów czy podłóg.

Velvetowe płyty QuartzKraft

Uzupełnieniem oferty QuartzKraft są płyty velvetowe o strukturze 3D z nano powłoką. Pod kątem wizualnym wyróżnia je matowe wykończenie a’la „skórka pomarańczy”, nadające wnętrzu szyku i elegancji. Czyszczenie i konserwacja płyt nie jest wymagająca – wystarczy przecierać je co jakiś czas szmatką z mikrowłókien. Wyroby te sprawdzają się w pomieszczeniach o nawet zaostrzonym rygorze higienicznym, w tym w placówkach opieki zdrowotnej i punktach gastronomicznych. Z płyt velvetowych wykonywane są też często blaty kuchenne i lady sklepowe.

Nowe płyty pokryte są zawsze folią ochronną. Po jej odklejeniu ich fronty potrzebują co najmniej 24 h na utwardzenie, w związku z czym przez ten czas najlepiej ich w ogóle nie dotykać.