Płytki na podjazdy

Płytki na podjazdy stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej kostki brukowej. Przyjmują zazwyczaj postać wielkoformatowych elementów, których główną cechą musi być wytrzymałość na obciążenia fizyczne. Równie ważną właściwością jest odporność na trudne zabrudzenia np. po oleju silnikowym oraz na porastanie trawą. Z tego względu płytki podjazdowe pokrywane są ochronną warstwą impregnatu, dzięki któremu dłużej zachowują swój piękny wygląd i są łatwe w czyszczeniu. Ponadto elementy te muszą wykazywać też dużą zdolność do odprowadzania wód opadowych.
W naszej ofercie znajdą Państwo płyty na podjazdy wykonane z materiałów szlachetnych: kamieni naturalnych bądź kompozytów kamiennych – możliwości wyboru kolorystyki, kształtu i wielkości są ogromne. Hurtowania HB Polska znajduje się w Krakowie, jednak zamówienia realizujemy na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu.

Zasady układania płytek na podjeździe?

Przymierzając się do układania płytek na podjeździe, należy zacząć od dokładnego rozplanowania danego obszaru i wszystkich łączących się z nim elementów takich jak ścieżki, chodniki, murki oporowe, schody czy progi. Jeżeli natomiast chodzi o typowe prace ziemne, to konieczne jest wykonanie drenażu wzdłuż podjazdu, zrobienie wykopu (średnio do głębokości 24-50 cm) oraz wyrównanie podłoża. Konieczne jest także wykonanie podbudowy o spadku 1-3%. Układając płytki na podjeździe, należy pamiętać o zachowaniu spoin o szerokości 3-10 mm na fugi. Fugowanie natomiast musi być poprzedzone myciem i impregnacją kamienia.